Aktualności
Aktualności


Zajęcia świąteczne w Klaunolandii
wtorek, 11 stycznia 2022 20:32

W ramach cyklicznych zajęć wychowankowie naszej placówki wzięli udział w zajęciach rozwijających w Klaunolandii. Tym razem w związku z okresem Świątecznym dzieci wykonywały slimy świąteczno - zimowe z wykorzystaniem brokatu, elementów świątecznych i sztucznego śniegu. Co więcej Panie w formie niespodzianki przygotowały dla nas balony w rożnych kształtach np: pieska, serca, miecza. Ponad to wzieliśmy udział w zabawie z chustą animacyjną z którą dzieci uwielbiają pracować. Nasi wychowankowie uwielbiają tam chodzić ponieważ zawsze czeka tam na nich mnóstwo zabawy, która bawi i uczy.

 
Wigilia w Domu
wtorek, 11 stycznia 2022 20:32

22.12.2021r. odbyła się w Naszym Domu Wigilia. Przybyli zaproszeni goście, dzieci odegrały specjalnie przygotowane na tą okazję przedstawienie tj. jasełkę po czy wszyscy zasiedliśmy do wspólnej kolacji. Do dzieci przybył św. Mikołaj z prezentami z których się bardzo cieszyli, wszyscy wspólnie kolędowaliśmy i radowaliśmy się tą chwilą. Było niezwykle uroczyście i świątecznie. :D:D

 
Boże Narodzenie 2021
wtorek, 11 stycznia 2022 20:28

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

składamy Państwu serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, niepowtarzalnej atmosfery, ciepła

oraz obfitości wszelkich dóbr.

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia,

poczucie prywatnego i zawodowego spełnienia, towarzyszą Państwu przez cały Nowy 2022 Rok

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego 2022 Roku


życzy Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka im. ks. Bp. W. Owczarka Caritas Diecezji Włocławskiej

 
Wyjazd do Kołacinka do Krainy Św. Mikołaja
wtorek, 11 stycznia 2022 20:02

 

14.12.2021r. Wybraliśmy się do Kołacinka do Krainy św. Mikołaja. Wycieczkę ku radości dzieci rozpoczęliśmy od spaceru po ścieżce Krainy Świętego Mikołaja. Na tzw. „Bajkowej ścieżce” poznaliśmy elementy scenografii Krainy Świętego Mikołaja. Spotkaliśmy postacie znane z książek, filmów i bajek oraz obejrzeliśmy aranżacje miejsc związanych z bajkowymi postaciami. W czasie spaceru odwiedziliśmy dom Świętego Mikołaja oraz dom Dziada Mroza. Następnie odwiedziliśmy Mennicę Św. Mikołaja. Pomocnik Św. Mikołaja zademonstrował dzieciom, jak dawno temu wybijano monety. Po pokazie i wyjaśnieniach, każde dziecko otrzymało pamiątkową monetę. Oczywiście nie omineliśmy Młynu do mielenia złych postępków dzieci. Było to urządzenie w formie dużego wiatraka do mielenia zboża. Dzieci pospisywały na kartkach swoje złe uczynki i powkładały w specjalną szczelinę. Po włożeniu kartki młyn zaczynał pracę i kartka zostaje zmielona. Naciskając specjalny przycisk dziecko odbierało potwierdzenie anulowania złych uczynków. Odwiedziliśmy również Pocztę Świętego Mikołaja. Była to ogromna skrzynka pocztowa, gdzie Mikołaj oczekuje na listy od wszystkich dzieci i dorosłych. Trzy najpiękniejsze listy miały zostać nagrodzone upominkiem od Świętego Mikołaja. Do zwycięzców upominek miał zostać wysłany pocztą. Dzieciaki były podekscytowane i bardzo zadowoleni z tego wyjazdu.

 

 

 
Warsztaty sensoryczne z okazji Dnia Niepodległości
sobota, 20 listopada 2021 20:05

11 listopada z okazji Święta Niepodległości wychowankowie naszej placówki wzięli udział w specjalnych warsztatach. Wykonywali wulkany z wykorzystaniem białej i czerwonej cieczy, nadmuchiwali balony z wykorzystaniem butelki i magicznego proszku oraz malowali farbami na wodzie tworząc przepiękne mozaiki. Cała grupa świetnie się bawiła i super spędziła czas.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 67