Aktualności
Aktualności


Kolonie Nieszawa-Ciechocinek-Toruń
piątek, 20 sierpnia 2021 14:03

Wakacje to czas odpoczynku i zabawy. Po ciężkim roku szkolnym również nasi wychowankowie wraz z opiekunami odbyli dziesięciodniowe wakacje w Nieszawie. Atrakcji nie było końca. Zwiedziliśmy Nieszawę, płyneliśmy promem i podziwialiśmy okoliczne Kościoły. Na pobliskim Orliku grywaliśmy w piłkę oraz spędzaliśmy każdą wolną chwilę. W upalne dni jeździliśmy do Ciechocinka aby ochłodzić się na wodnym placu zabaw oraz korzystaliśmy z innych atrakcji miasta. Inną zaplanowaną atrakcją dla dzieci było zwiedzanie ruin zamku w Raciążku oraz wycieczki do Torunia. Tam odbyliśmy warsztaty małego cukiernika i każdy z nas wykonał swojego lizaka. Co więcej poznaliśmy proces tworzenia cukierków, lizaków tych małych i dużych. Byliśmy świadkami magii, którą zapewnił nam Klaun Pablo a nawet ustaneliśmy za sterem Toruńskiej Katarzynki. Podczas naszych wakacji poznaliśmy i spotkaliśmy wiele miłych osób. Uczestniczyliśmy w zabawie integracyjnej z dziećmi i młodzieżą Nieszawy gdzie byliśmy goszczeni we wspaniały sposób.

Nasze wakacje uważamy za udane i choć jeszcze miesiąc atrakcji przed nami cieszymy się, że w tym roku mogliśmy pobyć poza murami placówki.

 
Grill na zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie wakacji
sobota, 03 lipca 2021 16:00

26.06.2021r. został zorganizowany grill na zakończenie tego ciężkiego roku szkolnego i na rozpoczęcie wakacji. Odbyły się wspólne zabawy, puszczanie ogromnych baniek, gry w badmintona i oczywiście pyszne kiełbaski pieczone na grillu. Były też pyszne lody i słodkości. Jeden z wychowanków przebywających w roku szkolnym w M-osie świętował swoje 18-te urodziny. Nie zabrakło więc pysznego torta oraz 18-tu klapsów oczywiście na szczęście ;D:D:D

 
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
sobota, 03 lipca 2021 15:59

25.06.2021r. w tym dniu przypadło zakończenie roku szkolnego. Wszyscy wychowankowie uzyskali promocję do następnych klas - Gratulujemy serdecznie!!!Ten rok szkolny był specyficzny i trudny nie ze względu na reformy, ale okoliczności, w jakich przyszło nauczać i uczyć się w ostatnich miesiącach 2020 roku i pierwszych miesiącach 2021 roku. Przez ostatnich 10 miesięcy wychowankowie spędzili w szkołach zaledwie kilka tygodni. Większość czasu zabrała im nauka przed komputerami, z ograniczonym kontaktem z nauczycielem oraz znajomymi. Po tym ciężkim roku nauki zdalnej należy się dzieciom solidny wypoczynek dlatego CZAS ROZPOCZĄĆ WAKACJE !!! :D:D:D

 
Zajęcia sensoryczne - wykonywanie gniotków antystresowych
sobota, 03 lipca 2021 15:53

16.06.2021r. Jak co dwa tygodnie podopieczni naszej placówki wzięli udział w zajęciach rozwijających ich motorykę małą. Podczas zajęć wykonywali gniotki antystresowe które wykonali z kulek żelowych oraz magicznego pyłu, którym była mąka. Po stworzeniu ich każdy udekorował swojego gniotka a nawet nadal imię. W drugiej części zajęć pod okiem Pani animator dzieci stworzyły sztuczny śnieg który był strzałem w dziesiątkę ze względu na upalny dzień. Dzieci pełne wrażeń i zadowolone wróciły do placówki z gniotkami.

 
Dzień Dziecka
sobota, 03 lipca 2021 15:52

01.01.2021r. w ten dzień z wielką radością powitaliśmy ks. Dyrektora który odwiedził nas z ks. Jakubem i p. Agnieszką. Goście przynieśli naszym wychowankom wspaniałe prezenty z których dzieciaczki bardzo się cieszyli. Po tym spotkaniu udaliśmy się na przejażdżkę rowerową i do Sali Zabaw Rio gdzie szaleństwu dzieci nie było końca.;) W międzyczasie zajadaliśmy się pysznymi lodami a na koniec dnia zjedliśmy przepyszną pizzę. Dzieci były przeszczęśliwe. Dziękujemy bardzo za wszystko. :):):)

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 64