Aktualności
Aktualności


Życzenia Wielkanocne
piątek, 22 kwietnia 2022 20:57

Niech te święta wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,

Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie

wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.

Ciepłych, pełnych radosnej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego

rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole

oraz smacznego święconego jajka

życzy Dyrekcja, Wychowawcy i Wychowankowie Domu Dziecka Caritas Diecezji Włocławskiej

 
Wyjście na Mecz Anwilu Włocławek - Tarta Estonia
piątek, 22 kwietnia 2022 20:44

06.04.2022r. W tym dniu oddaliśmy się gorącej atmosferze  podczas kibicowania półfinałowego meczu Ligi Północno - Europejskiej  pomiędzy drużyną  Anwil Włocławek - Tarta Estonia . Rywalizacja była bardzo zaciekła, ale ostateczny wynik meczu 80: 74 dla gospodarzy wywołał ogromny entuzjazm wszystkich kibiców Anwilu !

 
Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
wtorek, 05 kwietnia 2022 18:11

 

29.03.2022r. Tego dnia nasi wychowankowie wzięli udział w bardzo ciekawej wycieczce w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Pierwszym punktem atrakcji była przejażdżka konna, z tej perspektywy mogliśmy podziwiać rozległe tereny Parku Etnograficznego. W dalszej części spacerując z przewodnikiem słuchaliśmy jak wyglądało życie mieszkańców wsi mazowieckiej, którą tworzy 9 zagród włościańskich z rejonu Mazowsza, a ich wnętrza niczym wehikuł czasu przenoszą nas w historii. Po długim i ciekawym spacerze czekały na nas kiełbaski z ogniska i odpoczynek. W dalszym etapie atrakcji mogliśmy zrelaksować się w kompleksie basenów hotelu Skansen, po czym przeszliśmy do kręgielni, gdzie pełni emocji poddaliśmy się sportowej rywalizacji. W drodze powrotnej skorzystaliśmy z gościnności restauracji Starówka, w której zjedliśmy pyszną obiadokolację. Przed wyjazdem odwiedziliśmy największy zespół architektoniczny w Sierpcu, którym jest klasztor i kościół pw. Najświętszej Marii Panny. Najstarsze wzmianki o klasztorze pochodzą z lat 1597, a budowę kościoła rozpoczęto w 1483 r., w miejscu domniemanego objawienia się Najświętszej Panny Marii klerykowi Andrzejowi z Sierpca. Pełni wrażeń, wzbogaceni wiedzą o historii tego regionu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Z pewnością wrócimy do Sierpca, który zachwyca bogatą kulturą regionalną, zabytkami i wspaniałą przyrodą. Ten piękny dzień zawdzięczamy Panu Burmistrzowi Sierpca, który umożliwił zorganizowanie tego pięknego dnia we współpracy z przedstawicielami władz Włocławka w celu propagowania wiedzy na temat różnorodności piękna naszych regionów.

 

 
Wyjście do Teatru Impresaryjnego na spektakl "Baśni tysiąca i jednej nocy"
wtorek, 05 kwietnia 2022 18:09

 

25.03.2022r. Wybraliśmy się do Teatru Impresaryjnego im. Włodzimierza Gniazdowskiego na spektakl pt.: Baśnie tysiąca i jednej nocy. Baśnie… to w oryginale zbiór indyjsko-perskich historii opowiadanych przez Szeherezadę okrutnemu sułtanowi, w zamian za jej ułaskawienie przed śmiercią. Szeherezada opowiada swoje opowieści przez tysiąc i jedną noc. Spektakl ten jest bardzo dowolną adaptacją niektórych opowieści i skupia się na jednym wątku – burzliwej i pełnej napięcia historii miłości Szeherezady i Aladyna. Oglądając przedstawienie przenieśliśmy się w świat dawnego, tajemniczego orientu. Mogliśmy obserwować ulice starego Bagdadu, okoliczne pałace sułtańskie, bezkres gorącej pustyni i słuchać wschodniej muzyki…Wokół tej romantycznej historii snutych jest wiele zdradzieckich intryg i tragicznych zdarzeń. Ale, jak to się w takich historiach zawsze zdarza, wszystko musi się kończyć optymistycznie. Przedstawienie cechowała oryginalna, często zmieniająca się scenografia, kolorowe kostiumy, nastrojowa muzyka… Wszystko to wprawiło nas w fascynującą, atmosferę dawnego dalekiego wschodu. Był to bardzo interesujący spektakl.

 

 
Ferie 2022
czwartek, 03 lutego 2022 21:08

Po ciężkich zmaganiach szkolnych rozpoczęliśmy ferie zimowe. Na ten moment, nasi podopieczni, czekali odliczając niecierpliwie każdy kolejny dzień, dlatego postanowiliśmy, że spędzimy ten czas maksymalnie atrakcyjnie. W tym roku zorganizowaliśmy wyjścia na lodowisko, basen, do Centrum Zabaw Honolulu, na szaleństwa trampolinowe oraz na seanse filmowe do Multikina. Jedną z atrakcji było również spotkanie dzieciaków z Panią Agnieszką Mrozowicz Terapeutą oraz jest psem Juniorem oraz spotkanie z bokserami z Klubu Start. Na zakończenie ferii odwiedziliśmy również Klaunolandię gdzie dzieciaki miały zajęcia na kreatywność, sprawność i równowagę a na końcu miały dyskotekę z mieczami z balonów. Każdy dzień dostarczał nowych wrażeń i niespodzianek a pozytywnie zmęczone dzieciaki mogły posilić się ulubioną pizzą czy frytkami w ulubionych restauracjach. Z naładowanymi akumulatorami wracamy do szkoły!!! :D:D:D 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 64