Formy pomocy dla Domu Dziecka
Formy pomocy dla Domu Dziecka
środa, 07 lipca 2010 14:32

 

***

 

Numer konta bankowego Domu Dziecka:

Bank PEKAO S.A. NR 57 1240 3389 1111 0010 1339 8588

 

 

***

 

 

Fundacja ANWIL uruchomiła program, którego celem jest wsparcie lokalnej społeczności w czasie epidemii COVID-19. W ramach programu można było pozyskać środki na działania związane przede wszystkim z walką z pandemią lub niwelowania jej skutków. Z takiego wsparcia skorzystała nasza placówka. Dzięki otrzymanej darowiźnie zakupiliśmy bezdotykowe dozowniki do dezynfekcji rąk, które zostały zamontowane przy wejściach do placówki. Pozwoli nam to na jeszcze większe uwrażliwienie wychowanków na dezynfekcje rąk, które są doskonałym nośnikiem wielu patogenów ale również osobom odwiedzającym placówkę pozwoli na szybką i łatwa dezynfekcję. Ponadto pozyskane środki od Fundacji ANWIL zostały przeznaczone na zakup testów antygenowych na obecność Koronawirusa. Jest to istotne w pracy zespołowej z dziećmi. Koniecznym jest reagować już na pierwsze symptomy, które mogą być podobne w wielu dolegliwościach. Dzięki szybkim i łatwo dostępnym testom na SARS-CoV-2 jesteśmy w stanie zapewnić izolacje osoby z podejrzeniem choroby a tym samym dać bezpieczeństwo innym. Co więcej daje nam to możliwość do szybszego zwalczania wirusa.

 

 

 

***

 

PROŚBA O DOFINANSOWANIE DO REMONTU POKOI NASZYCH WYCHOWANKÓW

Zwracamy się z prośbą o dofinansowanie do remontu pokoi naszych wychowanków. Pokoje naszych dzieciaków dawno nie były odnawiane i wymagają generalnego remontu. Bardzo zależy nam by dzieci miały czysto i ładnie w pokojach jednakże nie posiadamy wystarczającej gotówki by to zrealizować. Każda kwota przyczyniłaby się do zmniejszenia naszych problemów.

Jeżeli ktoś mógłby nas wspomóc to podajemy nr naszego konta:
Bank PEKAO S.A. NR 57 1240 3389 1111 0010 1339 8588 z dopiskiem "dotacja do remontu pokoi dzieciaków"

Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za każda okazaną pomoc!!!!


 

***

 

PODZIĘKOWANIA DLA DARCZYŃCÓW.


Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim darczyńcom, którzy umilili ten piękny, świąteczny czas naszym dzieciom.

Niech te Święta będą pełne wzruszeń, ale przede wszystkim pełne miłości, czasem niezwykle prostej, ale bez której życie traci sens.
Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem… Możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka….

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym 2014 roku życzy Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka im. ks. Bp. W. Owczarka Caritas Diecezji Włocławskiej we Włocławku.

 

 

***


PODZIĘKOWANIA DLA WOLONTARIUSZY WSPÓŁPRACUJĄCYCH Z NASZĄ PLACÓWKĄ.

 

Wszystkim Wolontariuszom odwiedzających nasz Dom Dziecka wyrażamy serdeczne podziękowania i słowa uznania oraz ogromny

szacunek za bezinteresowną pomoc na rzecz naszych dzieci

i trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi.

Życzymy wszystkim wolontariuszom spełnienia marzeń,

realizacji zamierzonych celów i nieustającej siły

w dalszym działaniu dla dobra drugiego człowieka.

 

Z wyrazami szacunku Dyrektor, wychowawcy i wychowankowie Domu Dziecka im. Ks. Bp. W. Owczarka Caritas Diecezji Włocławskiej we Włocławku.

 

***


PROŚBA O DOFINANSOWANIE DO ZAGOSPODAROWANIA TERENU WOKÓŁ DOMU DZIECKA

 

Zwracamy się z prośbą o dofinansowanie do zagospodarowania terenu wokół Domu Dziecka. Bardzo zależy nam na estetycznym wyglądzie jednakże nie posiadamy wystarczającej gotówki na jego realizację. Zbliżają się święta i głównie na zorganizowanie paczek dla dzieci zbieramy pieniążki. Każda kwota przyczyniłaby się do zmniejszenia naszych problemów.

Jeżeli ktoś mógłby nas wspomóc to podajemy nr naszego konta:
Bank PEKAO S.A. NR 57 1240 3389 1111 0010 1339 8588 z dopiskiem "dotacja na zagospodarowanie terenu wokół D.Dz."

Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za każda okazaną pomoc!!!!

 

 

***


 

CZAS WOLNY WYCHOWANKÓW NA WIOSNĘ

 

Powoli zbliża się wiosna. Dzieci będą miały więcej wolnego czasu i chcielibyśmy żeby wykorzystały go biorąc udział w zajęciach pozalekcyjnych, np. sportowych oraz żeby mogły wybrać się na jakąś ciekawą wycieczkę, która dostarczyłaby im niezapomnianych wrażeń. Jednak brakuje nam pieniędzy, które pozwoliłyby spełnić te zamierzenia.
Jeżeli ktoś chciałby pomóc nam w ich realizacji to podajemy Państwu dane naszego konta:

Dom Dziecka im. Ks. Bp. W. Owczarka Caritas Diecezji Włocławskiej
Bank PEKAO S.A. NR 57 1240 3389 1111 0010 1339 8588

Za każdą okazaną pomoc naszym wychowankom będziemy ogromnie wdzięczni!!!

 

 

***

 

 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RODZINĄ ZAPRZYJAŹNIONĄ

 

Pragniemy poinformować że każdy z Was może zostać rodziną zaprzyjaźnioną dla naszych dzieci. Rodzina zaprzyjaźniona to forma tzw. wolontariatu rodzinnego. Państwa zadaniem byłoby to, aby stać się dla dziecka nie tylko przyjacielem, ale też stanowić dla niego wsparcie psychiczne. Najważniejszą rolą rodziny zaprzyjaźnionej jest to, aby ze względu na okoliczności nie zawieść dziecka i utrzymywać z nim regularne kontakty. Decydując się na status takiej rodziny trzeba liczyć się z uczuciami dziecka i z tym, że nie można zaniedbywać swoich obowiązków, kiedy np. zabraknie czasu. Opieka rodziny zaprzyjaźnionej polega przede wszystkim na gotowości do dawnia wsparcia psychicznego, zaspokojeniu potrzeb intelektualnych, emocjonalnych i społecznych dziecka.

Jeśli chciałabyś/byście stać się taką rodziną, sprawić by dzieci nie czuły się samotne, by miały w Tobie powiernika, by czuły że "komuś" na nich zależy, to prosimy o zgłoszenie się na rozmowę do Dyr. Domu - s. Katarzyny Rawskiej.

 

***

 

 

FORMY POMOCY DOMOWI DZIECKA:

1. MODLITWA- Wierzymy, że płynąca z serca modlitwa może zdziałać cuda, bo będzie wysłuchana. Dlatego bardzo prosimy o modlitwie w intencji naszych wychowanków, wychowawców oraz pracowników.

Wiemy, że w tych intencjach zamawiane są również Msze święte, dlatego prosimy o poinformowanie nas o ewentualnej, zamówionej przez Państwa Mszy Świętej, byśmy również mogli w niej uczestniczyć. To dla nas bardzo cenny podarunek.

2. POMOC RZECZOWA- jeśli macie Państwo ochotę wspomóc naszych wychowanków rzeczowo to niezbędne są nowe:

• Koce
• Kołdry
• Poszewki
• Prześcieradła
• Ręczniki
• Artykułu szkolne
• Pomoce dydaktyczne
• Gry edukacyjne

3. POMOC FINANSOWA- niewątpliwie ważną kwestią jest dla nas wsparcie finansowe. Każda wpłata na konto przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszych wychowanków tj. odzież, kosmetyki, wyposażenie pomieszczeń, gdzie dzieci się bawią, uczą i odpoczywają, ale również na zapewnienie atrakcyjnego wypoczynku (wyjścia do kina, teatru, pizzerii, lodowisko, wycieczki, gry edukacyjne itp.)

NUMER NASZEGO KONTA:
Dom Dziecka im. ks. bp. W. Owczarka Caritas Diecezji Włocławskiej

Bank PEKAO S.A. NR 57 1240 3389 1111 0010 1339 8588


Za każdą pomoc okazaną naszym wychowankom z góry serdecznie dziękujemy :) !